Kolejny Bitcoiner twierdzi, że stracił $430,000 w oszustwie dotyczącym portfela elektronicznego.

Roczny wyzysk w przestarzałych portfelach Electrum wciąż pochłania niepodejrzewające ofiary, zabierając ich Bitcoin.

Użytkownik GitHuba twierdził, że stracił 36,5 Bitcoina z powodu exploita w swoim starym portfelu Electrum.
Jest to następstwo kolejnego raportu o utracie 1400 BTC na rzecz tej samej luki.
Twórcy Electrum zasugerowali, że ofiary powinny zgłosić utratę pieniędzy na policję.
Kolejny użytkownik GitHuba twierdzi, że stracił 36,5 Bitcoina (BTC) z powodu exploita w przestarzałej wersji portfela Electrum, dodając ponad $430,000 do pamięci podręcznej 2,171 BTC (około $25 milionów), które hakerzy rzekomo ukradli w ten sposób od końca 2018 roku.

Jak zgłosił wczoraj Decrypt, użytkownik GitHuba twierdził, że stracił 1,400 BTC (około 16 milionów dolarów) po pierwszym od 2017 roku dostępie do swojego portfela Electrum. Przeszło rok – i od tego czasu łatane – spowodowały masowy transfer środków na nieznany adres. Ale jak się okazało, nie była to jedyna jego ostatnia ofiara.

Pobierz aplikację The Decrypt App.

Pobierz naszą aplikację, aby uzyskać najlepsze wiadomości i funkcje na wyciągnięcie ręki. Bądź pierwszym, który wypróbuje The Decrypt Token i wiele więcej.

„Miałem podobną sytuację 2 miesiące temu. 36.5 Bitcoin Revolution został skradziony z mojego adresu,“ odpowiedział użytkownik GitHub o nazwie „Cryptbtcaly,“ dodając, że „Niektóre z skradzionych Bitcoin poszedł do Binance’a, ale oni ignorować moje apele i nie wrócić.“

Podczas gdy ta ofiara twierdzi, że Binance nie podjął działań w sprawie jego kradzieży, wymiana podjęła działania w sprawie poprzedniego z 1.400 Bitcoinów. Jeśli chodzi o większą kradzież, dyrektor generalny Binance’a Changpeng Zhao stwierdził, że giełda zdecydowała się umieścić na czarnej liście rzekomy adres hakerów.

„Nie twój kod, nie twoje fundusze. Uważajcie na tę oficjalną aktualizację Electrrum (sic). Ten facet stracił 1400 BTC, a wiele innych straciło też fundusze“, napisał Zhao na Twitterze.

W związku z tym, że wyzysk nadal pochłania nowe ofiary, deweloper Electrum Thomas Voegtlin zasugerował, że poszkodowani użytkownicy powinni zgłosić zaginione pieniądze na policję, zauważając ponadto, że obecnie trwa dochodzenie w tej sprawie.

Bitcoin
Posiadacz Bitcoinów traci 16 milionów dolarów w BTC na rzecz dobrze znanego oszustwa.
Roczny wątek GitHuba poświęcony hakom phishingowym opartym na elektrodach wrócił wczoraj do życia, kiedy to użytkownik twierdził, że skradziono mu 1400 BTC (16 milionów dolarów) po tym, jak wpadł na starą sztuczkę…

„W Niemczech i w Wielkiej Brytanii toczy się dochodzenie policyjne. My (deweloperzy energii elektrycznej) zgłosiliśmy policji atak phishingu około rok temu“, napisał Voegtlin o GitHubie, dodając „Nie mogę komentować postępów w śledztwie, ale to pomaga, jeśli ofiary zgłaszają go niezależnie“.

W tym samym czasie, osiem milionów BTC- lub 44% krążących zapasów Bitcoina nie ruszyło się od co najmniej dwóch lat, według analityków kryptońskich Glassnode. Więc jest więcej „śpiących“ monet, które mogą jeszcze paść ofiarą.